Mingi asi ajab mind lausa väga närvi

Iga pisiasi võib ajada mind närvi. Täna kirjutan veidi sel teemal,  mis põhjusel ma läksin närvi ja mis juhtus. Loe ja saa teada 😉

Kas teie arvates ei ole vanad inimesed vahel liiga nõudlikud?

Ma olen mitmeid kordi näinud just selliseid vanainimesi, kes tulevad ütlema “Aga vot sina pead tegema seda nii ja naa,” jne. Minule käib see tohutult närvidele, kui mingi suvaline vanainimene tuleb õpetama, kuidas peab keegi istet andma, käituma, tõusma või ükskõik, mida tegema. Arghh, juba sellel teemal kirjutamine või mõtlemine teeb mind veelgi närvilisemaks ja tigedamaks. Vahel tahaks käratada neile “Kes sa omast arust oled, et tuled mind või mu sõpra õpetama!?” Sa isegi ei tea mind/meid ja sa veel õpetad, kuidas tuleb käituda!?

Ma püüan selliseid vanainimesi kui ka tavainimesi vältida. Mida kuradit, te topite oma nina teiste ellu??? Nimelt mis?

Ma usun, et pole ainuke inimene, kes vihkab selliseid inimesi. Vahel tuleb küll körva taha panna seda, mida pere, tuttavad või sõbrad soovitavad, sest hiljem võib muidu kahetseda midagi. Aga miks ma peaksin võhivõõra inimese käsklusi kuulama??? Kas ma ikka pean? Keda peaks huvitama võõra arvamus? Välja arvatud, kui ta annab tagasisidet internetis või mujal millegi kohta, aga hetkel ei käi sellest jutt.

Tahad teada põhjust, miks kirjutasin sel teemal, siis loe järgmist olukorda.

Olukord oli järgmine:

Me sõitsime koos sõbraga kesklinnast Õismäele buss nr 42. Ma pole täpselt 100% enam, mis peatuses tädi peale tuli, aga mind häiris üks asi. Nimelt mis? Mu sõber istus telefonis nagu iga tänapäeva noor. Buss oli üsna täis ja üks meesterahvas, kes nägi välja umbes 30-40aastane. Ta märkas tädi ja pakkus istet, aga sellepeale ütles naine: “Ei, et teie istuge, hoopis see noormees tõuseb püsti ja annab mulle istet”. Loomulikul peaks üks viisakas noormees pakkuma vanale inimesele istete, kuigi ta polnud midagi väga vana. Mind ajas närvi see, et ta tuli õpetama, kes peab istet andma. Sulle pakuti istet, miks sa ei võinud sinna istuda? nagu sõber oli telefonis js istus mu kõrval. Mind ajab selline asi nii närvi, et tema tuleb ütlema, kes annab talle istet. Valib ka veel, kuhu me jõudnud oleme!? No, kuhu kõlbab selline käitumine? Kas mina reageerin liiga üle või keegi nõustub minuga??

Upset Pout Face Angry Woman Emotion Dissatisfied

 

Aga sellega ei lõppe veel see lugu. Tuli tädikese peatus ja enne seda, kui lahkus ütles mu sõbrale: “Aitäh ja võite nüüd tagasi istuda!”. Ma olin nagu “midaaa???” 😮 Samas see oli temast viiskas, et tänas teda. Aga asi on minu arust põhimõttes, et sa ütled ära sellele inimesele, kes sulle ise viisakalt pakub istet. Ma oleksin varem tahtnud sellele tädile veel öelda “Mida te käsutate teisi?” või veidike teistmoodi. Ma enam ei teagi täpselt, kuidas või mida oleksin talle öelnud. Oleks ta viisakalt ka öelnud “Palun teie tõuske ja andke mulle istet või mdea minu arust kummaline, kellegile öelda, et sa tõused ja annad mulle istet.

Lugu lõppes küll viisakalt ja nagu näha, siis mina lähen närvi ja ärritun väga pisisjade pärast.

Samuti ajavad mind närvi need inimesed, kes petavad, reedavad või ülbitsevad. Ma ülbitsen ise vahel ka, aga püüan seda vältida, sest endale ei meeldi, kui keegi ülbitseb minuga. Minu iseloom on küll ettearvamatu, aga ma ei talu absoluutselt neid inimesi, kes ainult petavad ja valetavad.

 

Järgmise korrani!

8 thoughts on “Mingi asi ajab mind lausa väga närvi

  1. Aga kas sinu arust on normaalne istuda, vahtida ekraani ja mitte pakkuda istet vanemale naisterahvale, isegi kui keegi või kasvõi terve buss juba pakkus?? Türa võta oma nina ekraanist eemale ja vaata mis maailmas toimub. Idiootne postitus!

    Liked by 1 person

    • Wow, aga kas vanad inimesed ei peaks andma rasedatele naistele istet!? Nad panevad oma kotid teise tooli peale ehk laiutavad. Mida sa selle peale kostad!? Viisakas on pakkuda istet, aga kui noorel inimesel on jalavigastus või midagi sellist!? Keelatud pole noortel istuda!

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s