Elus on vahel raskeid aegu 

Tere!

Kindlasti paljudel tekib küsimus, et miks sellise teema valisin tänaseks postituseks.!?! Probleem seisneb selles, et paljud noored rikuvad enda käsi ja otsustasin sellel teemal veidi sõna võtta, sest olen olnud samas olukorras varem. Kahjuks noored ei mõtle ega tea, mida nad teevad puberteedieas. 

Täpsemalt öeldes ma räägin lõikumisest. Kunagi ütlesin, et ma ei hakka lõikuma. Oops, ära hõiska enne õhtut, sest hiljem sööd oma sõnu. Praegu seda postitust kirjutades on juba vastik ja kõhe tunne, sest see ei ole absoluutselt õige tegu, millega lahendada oma probleeme. Sa justkui jookseksid peitu probleemide eest, siis otsid lahendust, mida sa ei suuda välja mõelda ja tunned, et lõikumine on see õige tegu. SA EKSID! 

Maailmas on tuhandeid lahendusi, kuidas toime tulla probleemidega. Sa pead tõstma oma pea ja ajama selja sirgu ning marssima edasi nagu poleks midagi juhtunud. 

Lõikumine saab alguse tavaliselt 12-14 aastaselt ja on väga omane tüdrukutele. Väidetavalt on peamisteks põhjusteks kool, suhted, vanemad, enda välimus jne. Need on veel kõige väiksemad mured, sest elu on täis erinevaid probleeme ja keerulisi hetki.

images-2.jpg

Mitte keegi ei ole täiuslik ega hakkagi olema. 😉 Me kõik oleme erinevad, mõtle kui me kõik oleksime ühesugused, siis oleks elu nii igav. Mõni inimene norib ja topib oma nina teiste ellu, sest ta on kade või tal on tähelepanuvajadus. Temale meeldib mängida sinu tunnetega ja näha, kuidas sa ärritud või lähed endast välja. Võta teadmiseks, et ta tunneb ennast hästi, kui saab kellegi kallal nokkida. Sama lugu on sinuga, et lõikumise ajal tunned seda valu, aga samas on hea, sest see oleks justkui vabadus kuni järgmise korrani, millal tunned ennast taaskord halvasti. Rääkides suhetest, siis nooruspõlve armastus/ suhe ei jää kestma, sest poisid on uisapäisad ega saa veel aru, mis asi on armastus. Meie tüdrukud teame rohkem, sest meie mõistus ja keha areneb kiiremini. Elus tulebki ette vigu, sest need on õppetunniks kõigile, kuid on ka neid, kes ei õpi nendest. See pole veel maailmalõpp, kui poiss su maha jätab, sest järelikult ei väärinud sind ja sa leiad veelgi parema. Jah, noorena mõtled, et ei leia kunagi temast paremat, aga leiad küll, sest maailm on täis poisse. Pealegi armuda jõuad sa terve elu ja vanemaks saades mõistad, et tegid oma puberteedieas vea ja võid rängalt kahetseda seda. PALUN ÄRGE RIKKUGE ENDA KEHA NENDE LÕIKUMISTEGA, SEST SEE EI OLE ILUS. Näiteks – sa unistad modelliks saada, siis võta teadmiseks, et seal ei tohi olla selliseid arme. 

Need neiud, kes on mingites raskustes ja nad ei julge vanematega rääkida või neil on ükskõik oma lapsest, siis KALLID LAPSEVANEMAD, PALUN OLGE OMA LASTELE ALATI OLEMAS!! Samamoodi noored ärge kartke rääkida oma probleemidest või murest vanematele, sest nemad armastavad ja kaitsevad teid!

Ma ei julgenud ka vanematele rääkida ja mu paralleel klassiõde kuulis, et ma lõigun ennast, siis tuli koolis minuga rääkima. Kahjuks ma ei mäleta neid sõnu mida ta mulle ütles, aga tänu temale lõpetasin selle lõikumise ära. Ma olen siiani talle tänulik, et ta tuli ja andis mulle nõu! 

 


Hea nooruk! Kui sul on mõni mure või probleem, siis võid mulle ka kirjutada. Püüame koos leida lahenduse. Olen ise olnud selles olukorras ja oskan vast aidata sind. 🙂

Kirjutada saad mulle instagramis @sipsukene või e-posti aadressil sigridtamme@hotmail.com


 

MA PALUN SIND KOGU SÜDAMEST, ET PALUN ÄRA LÕIGU ENAM ENNAST!!! ❤ 

 

PS: mulle võib niisama ka kirjutada. 😉

 

4 thoughts on “Elus on vahel raskeid aegu 

 1. Lõikumine on seotud psüühhikahäiretega. See probleem ei ole ainult noorte seas levinud ning enamikel ei aita selle probleemi vastu lihtsalt rääkimine. See probleem vôib olla ka täiskasvanud inimestel, poistel ja meestel. Saan aru, et soovisid head, kuid tee paremat uurimustööd teinekord, et sellest rohkem abi oleks. Kui tahad tõsistest teemadest rääkida, siis ära kirjuta sellest nii sinisilmselt. Tean mitmeid inimesi, kes täiskasvanuna ka selle probleemi käes vaevlevad eri pôhjustel!

  Liked by 1 person

  • Jah, täiesti nõustun sinuga. Paljudel inimestel on probleem sellega ja see on tegelikult mingis mõtte tohutult kurb, sest mul on mitmeid tutvusi, kes selle lõikumise käigus sattusid ka haiglasse. Vb oleksin tõesti pidanud veelgi pikemalt kirja panema.

   Meeldib

 2. Tere! Oled vist kohe keskkooli lõpetamas. Mis sa edasi plaanid teha – ikka ülikooli, jah? See oleks vist mõistlik ja arukas valik.. Või on sul muud plaanid?

  Liked by 1 person

  • Tere! Jah olen keskkooli lõpetamas. Hetkel veel ei tea, ülikooli ei plaani esialgu küll minna. Vast plaanin leida töö, sest 2019 aasta sügiseks on väiksed plaanid paika pandud.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s