Kas sina oled sotsiaalmeedia sõltlane?

Hei!

Tänapäeval on internet arenenud nii kaugele, et võimaldab luua uusi sotsiaalmeediakanaleid, mänge ja palju muud. Pole mingi saladus, et sotsiaalmeedia on viimaste aastatega kasvanud tohutu kiirusega. Varem oli populaarsem Facebook kui Instagram või Snapchat, aga nüüd on hoopis kõik teisiti. Kas inimesed tegelikult mõtlevad või märkavad, kuidas sotsiaalmeedia röövib aega või mis toimub ümberringi? 

Sotsiaalmeedia röövib aega kui ka segab eraelu, kui ei osata kasutada seda mõõdukalt. Me vaatame hetkeks, mida keegi jagas, postitas või hoopiski vastas ja see “hetk” võib venida lausa mitme tunni pikkuseks. Jäävad täitmata kohustused või hoopiski jääd kuskile hiljaks, sest sotsiaalmeedia tõmbas su tähelepanu endasse ning unustasid kõik  muu ära. Tegelikult see ainult ei röövi meie aega ega tähelepanu vaid rikub silmi kui ka tervist. 

Social-media-addicted.jpg

Tänaval liigeldes tuleks jälgida ümberringi toimuvat, mitte ninapidi telefonis. Isiklikult häirivad just need inimesed mind, kes jalutavad lapsevankriga ning samal ajal on nina telefonis või jalgratturid kes ei suuda telefoni taskus hoida. Vabandust, kas läksid trenni tegema või hoopis ennast ohtu seadma!? Sellepärast paljud inimesed ei märka ka hädavajavaid inimesi tänaval, sest pole aega ringi vaadata. See juba näitab, et oled sõltuvuses sotsiaalmeediast.

Social-Media-Addiction.jpg

Su telefon on esimene asi, mida sa hommikul näed ja viimane asi, enne kui öösel uneks silmad suled.

Mõned märguanded, mis viitavad sotsiaalmeedia sõltuvusele :

  • Pidev lugemine ning uurimine, mis toimub teatud foorumis, blogis või facebookis. Kerid nii kaua kuni jõuad sinnani, kus olid olnud 10 minutit tagasi. 
  • Esimene tegevus hommiku rutiinides – haarata telefon ja vaadata üle öö jooksul toimunud sündmused. 
  • Staatuse uuendused seltskonnas olles. – oled sõpradega väljas, kuskil sünnipäeval või hoopis kohtamas ning istud telefoniga sotsiaalmeedias. 
  • Kõige jagamine – sul ei ole tähtsust kas tegemist on vana uudisega.

Need on vaid mõned näited sellest, et sul võib olla nõrkusi sotsiaalmeedia ees. 

 

Mina isiklikult tunnen, et olen muutunud sotsiaalmeedia sõltlaseks, sest ei suuda hetkekski telefoni käest ära panna. Jah, kui olen sõpradega või kallimaga, siis püüan vältida, kuid alati ei õnnestu. Igakord kui keegi kirjutab võisaadab sõnumi, siis ma kraban kohe telefoni ja tahan põnevusega teada saada, mida ta nüüd vastas ja nii korduvalt. Aga kui jätkata samas vaimus, siis võib see su suhte kui ka tervise ära rikkuda. Ma mõtlesin tükk aega kuidas vähendada sotsiaalmeedia kasutust ja jõudsin sellisele lahendusele, et hakkan käima jooksmas ja jalgrattaga sõitmas ega pane ühtegi korda internetti tööle. Püüan ka piirata enda aega, sest ma jõuaks palju rohkem teha, kui ei istuks nn 24/7 sotsiaalmeediates kinni. Kaalusin ka sellist varianti, et kustutan teatud kontod ära, mida ei ole väga vaja, nagu nt Facebook, sest see pole enam nii põnev ajaviide kui see oli varem. Samas mõtlesin, et sel juhul hakkan tegema rohkem telefonikõnesid ja sõnumeid saatma, sest kõik ei oma Instagrami või Snapchati, et saaks hoida kontakti. Õnneks on olemas ka e-post või Skype mille abil saaks ühendust hoida. 

LRM_EXPORT_20180428_022544

Aga hetkel püüan piiratud ajaga ning muude tegevustega liigset sotsiaalmeedia kasutust vältida. Ma tunnen, et vaikselt hakkab see segama mu peresuhteid kui ka eraelu. 

Teie ka leppige kokku sõpradega kohtumine ning veetke mõnusalt aega ilma telefoniteta. Need teated ei kao kuskile ja keegi ei pahanda, kui sa ei vasta kohe paari minuti jooksul. Rännake mööda Eestit ja avastage põnevaid kohti või tehke midagi muud lahedat, mitte ärge raisake oma aega ning elu sotsiaalmeedias istumisele. 

Nautige elu täiel rinnal!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s